Preobio

Tamamı Türkiye coğrafyasından toplanmış ve izole edilmiş 10 milyar canlı probiyotik bakteri!

Contact

Hakkımızda

Gelenekten Gelen Sifa: Preobio

Bulaşıcı hastalıkların dünyamızı ele geçirdiği, depresyon ilaçlarının en çok satan ilaçlar listesinde başı çektiği bu günlerde hepimiz aynı şeyleri istiyoruz; kendimiz, ailemiz, çocuklarımız ve pet dostlarımız için istediklerimizi sağlamanın çok basit bir formülü var: Sindirim sistemimizi beslemek.

Hepimiz bağırsaklarımızın ikinci beynimiz olduğunu duymuşuzdur. Bunun sebebi bağırsaklarımızda milyonlarca sinir hücresinin olması ve kendi başına faaliyet göstermesidir. Yani yapacağı şeyi beynin ona söylemesine ihtiyacı yoktur. Ayrıca bağışıklık hücrelerinin % 70 i bağırsaklarımızda yaşar. Sıkı durun, mutluluk hormonu denilen seratoninin %80 -%90 ı ise yine sindirim sistemimizde üretilir.

Peki, sağlıklı ve uzun bir ömür adına tüm isteklerimizi yerine getirmesi için bağırsaklarımızın neye ihtiyacı vardır? Cevap, Bakterilere…

Sağlıklı bir bağırsakta 100 trilyon kadar bakteri yaşar. Bu bakteriler bağırsak florasını oluşturur. Yalnız bu bakterilerin %50 si tuvalete çıktığımızda dışkı ile birlikte bizi terk ederler. Yani, bağırsaklarımızı formda tutabilmek için her gün 50 trilyon bakteriyi vücudumuza sokmak zorundayız.

Orta Asya’da yaşayan atalarımız MÖ 6. yüzyılda kullandıkları yiyecekleri daha uzun süre korumak için yollar aradılar. Sütü toprak kaplar içerisine koyup ağaçların altlarında sakladılar, yapraklardan düşen çiğ taneleri sütü yoğurda ve kefire dönüştürdü. Sebzeleri tuzlu limonlu sarımsaklı suda sakladılar sarımsak ve limonun etkisi ile sebzeler bozulmadan saklanabildi. Sütü dönüştüren şey çiğ tanelerinin içindeki bakteriler, yani bugünkü adı ile probiyotiklerdi. Sebzeleri bozulmadan aylarca tutan şey bakteriler yani bugünkü adı ile probiyotiklerdi. Atalarımız, sütün ve sebzelerin ömrünü uzattıkları gibi her gün kaybettikleri bakterileri yedikleri yoğurt, kefir ve turşu ile yeniden vücutlarına sokarak kendi ömürlerini de uzattılar...

Yoğurt ve mayalı ürünler kullanımı günümüze kadar gelse de sütün pastörize edilmesi, raf ömrü uzasın diye ilave edilen koruyucular yediğimiz hazır gıdaların probiyotik etkisini azaltmaktadır. Probiyotik maya kullanarak evde geleneksel yöntemlerle mayaladığımız yiyeceklerin 1 gramında 10 milyondan fazla bakteri vardır. Her gün probiyotik maya ile mayaladığımız bir kase yoğurt yiyerek günlük kaybettiğimiz %50 bakteriyi fazlası ile vücudumuza kazandırmış oluruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Biz PREOBİO ailesi olarak, tamamen Türkiye coğrafyasından topladığımız ve ürettiğimiz doğal maya çeşitlerimiz ile evde geleneksel yöntemler kullanarak, kendi probiyotik gıdalarınızı kolayca üretmeniz için SFA AR-GE laboratuvarlarında TÜBİTAK MAM ortaklığı ile geliştirilmiş çok özel formüllerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Ücretsiz Kargo

Tüm siparişlerinizde kargo ücreti bize ait olup siparişleriniz 24 saat içinde kargoya verilmektedir.

Cebinizin Dostu

Piyasadaki rakip ürünlere oranla 2 kat daha fazla yoğurt veya kefir mayalayın. 1 Şase PreoYoğurt ile 5 kg'a kadar yoğurt mayalayabilirsiniz.

Online Destek

info@preobio.com adresimizden veya 0850 888 55 37 telefon numaramızdan bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Gerçekten tadını ve yoğurt olarak kıvamını çok sevdik, başarılı bir ürün artık yoğurt mayamı buldum :)

Trendyol Müşterimiz

Bir kutu bitirip ikinci kutuyu aldım. Zayıflama amacıyla kullanmıyorum ama hem insülin direnci hem de pcos sorunu yaşayan biri olarak bana iyi geldiğini söyleyebilirim. Kaliteli bir ürün, içinde kullanım alternatifleri de detaylı anlatılmış.

HepsiBurada Müşterimiz

İstek Listesi Ürünleri

İstek listesinde hiç ürün yok.